top of page

Plastiksiz Kargo

ekolojikdönüşüm-plastiksiz-kargo.jpg

Şu zamana kadar bizden ürün alan dostlarımız bilirler ki, kargolarımızda plastik poşet kullanmıyoruz.

Plastik kargo poşeti, plastik poşet, plastik patpat vs kullanmamanın bazı riskleri olduğunu biliyoruz ve bu riskleri alıyoruz. Ekolojik dönüşümü desteklerken, yeni bir plastik üretilmesine neden olmak istemiyoruz.

Tıpkı plastik poşetler gibi, hiç işimize yaramayan karton kolilerin de üretilmesine neden olmak istemiyoruz. Artık işe yaramayan karton kolileri geri dönüşüme göndermek yerine, yeniden kullanarak sürecimize ekliyoruz.

Bu sayede döviz nedeniyle yüksek fiyatlı kolilerin bedelini de ne size, ne kendimize yük yapıyoruz.

Ekolojik Bant

Sonra sıra geldi, plastik koli bantlarına. Özellikle cam şişeleri gönderirken kartona sardığımız bantlar yerine ne kullanabiliriz dedik.

Aklımıza bal mumlu kumaş geldi. "Yetiş canımız Mumo" dedik, yetişti. Bize Mumo'lardan arta kalanları gönderdiler.

Şimdi temizleyici ve kremlerimizi Mumolara sarıyoruz. Test ettik, onayladık.

Ekolojik Dönüşüm, yalnızca sizin hayatınızı değil, bizim de hayatımızı dönüştürüyor.

ekolojikdönüşüm-ekolojik-bant.jpg

Ekolojik Koli İçi

ekolojikdönüşüm-ekolojik-bant.jpg

Bildiğiniz gibi ürünlerimizi atık maddelerden ürettiğimiz gibi, ambalajlar için de atık kartonlar kullanıyoruz. İstiyoruz ki çöp olmasın, hayat yeniden karışsın.

Bir taraftan da birbirinden farklı boyutta ve ağırlıkta ürünlerimiz için türlü türlü kombinasyonlarda kutu yapıyoruz. Kargo şubelerinin kutularımıza kötü davranma ihtimalini düşünerek ürünleri sıkıştırmaya ve çarpmaya bağlı hasar görmesini engellemeye çalışıyoruz.

Engellemek için genellikle karton fazlalıklarını kullanırken bizim gibi evinde çöp kovası olmayan bir arkadaşımızdan güzel bir öneri geldi: ürünleri kuru yemiş kabuklarıyla sıkıştırmak.

Eğer kutunuzdan ceviz ya da fındık kabuğu çıkarsa şaşırmayın. Varsa sobanız, mangalınız, yakın.

Elektronik Fatura

Kargonuzdan neden fatura çıkmıyor? Çünkü faturanız epostanızda.

Zorunlu olmamamıza rağmen, size ister bireysel ister kurumsal olsun, elektronik fatura / elektronik arşiv faturası gönderiyoruz. Böylelikle gereksiz kağıt çıktısını engelliyoruz. Eğer çıktıya ihtiyacınız varsa, hafif bir kağıda çıktı almanız yeterli olacaktır. Ekolojik Dönüşüm'de elektronik dönüşüm.😊

ekolojikdönüşüm-elektronik-fatura.jpg

Sevgiyle,

Ekolojik Dönüşüm Ekibi

bottom of page